top of page

hakkımızda

Tüm meyve ağaçları gibi bahar aylarında çiçek açan, yaz boyunca meyveye dönüşüp sonbaharda yağan yağmurlar ile büyüyen zeytin taneleri, yeşilden siyaha gelişimini tamamlıyor. Ekim-Kasım aylarında, yani meyvenin en iyi halini bulduğu dönemde toplanıyor; ister uygun saklama koşulları ile birlikte meyve olarak tüketiliyor, ister preslenerek suyu sıkılıyor. Zeytin tanesi ve çekirdeği, içerisindeki tüm enzim ve vitaminleri yağa geçiriyor. 

 

Ülkemizin en verimli bölgelerinden; Kuzey Ege’de denizden esen rüzgarlar ve ürünü besleyen şartlara sahip topraklar ile Pelitköy civarında yetişen zeytin ağaçlarımızın meyvelerinin lezzetini,  DEM GREEN ile sizlerle paylaşıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Mitolojiden, kültürel değerlere, tüm uygarlıklarda en güzel haliyle karşımıza çıkan zeytin ağaçları, bizden önce de vardı, bizden sonraki tüm nesiller boyunca da olacağı şüphe götürmez... Bereketi simgeleyen ve yaşamın varoluşundan beri yaşayan bu eşsiz ağaçlardan öğrenecek çok şeyimiz var.

 

Zeytin ağaçlarının duruşu, yüzyıllardır varoluşlarına olan güvenleri, hayranlık uyandırır. Tüm doğal koşullara rağmen üretmeye devam etmeleri bizlere örnek olmalı. Bu bilginin ışığında, doğaya yapılan yatırımın, doğanın bir parçası olan bizler için en doğrusu olduğunun bilinci ile zeytini en doğru şekilde yetiştirip yağa dönüştürerek sunmak gurur veriyor.  


 

Toprak çeşitliliği ve iklim farklılıkları ile birçok mahsulün yetişme koşullarına sahip ülkemiz, doğası gereği kaliteli ürünleri bizlere sunarken, yapmamız gereken toprağı desteklemek ve bakımını üstlenerek yıllar boyu verimliliğini devam ettirmek. Uzun yıllar yaşamalarına destek olmak başlıca temennimiz. Doğanın bize karşılıksız verdiği her ürünün kıymetini bilmemiz dileğiyle...

 

Afiyetle...
Demet Yavuz

3K1A6708.jpg
bottom of page